Bakan Kacır’dan önemli açıklamalar

Bakan Kacır’ın açıklamaları şöyle:

Teknofest ile yazılım sevdalısı gençlere atölye imkanı sunarken genç yatırımcıları da bir araya getiriyoruz. Beşeri sermayemiz için büyük önem taşıyan örneği sizlerle paylaşmak istiyorum. Yenilikçi firmalar, genç yazılımcılara iş teklifi yapmak için Teknofest’e geliyor. Teknofest kuşağının kat ettiği aşama. Teknofestlere milletimi davet etmek istiyorum.

Artık pozitif etki oluşturmayı etki eden yatırımcı ve girişimcilere ihtiyacımız olduğunu görüyoruz. Hızla gelişim gösteren yatırım modeliyle küresel etki yatırım şirketlerinin 2 trilyon 300 milyar seviyesine ulaştığı görülmekte. İşte bugün bu alanda önemli projenin tanıtımı için bir aradayız. Sosyal Etki Tahvili , gençlerin istihdamını sağlamak için yenilikçi ve özgün proje olacak. Sosyal Etki Tahvili , etki yatırımcısı ön finansman sağlayacak. Kendilerine İKA tarafından ödeme yapılacak. Son bir yılda işsiz olan 18-35 yaş arasındaki gençlerimiz. 550 gencimizin bilgi teknolojileri sektöründe istihdamını hedefliyoruz. İlk sosyal etki tahvili uygulaması gelecekte yöneteceğimiz çalışmalara etkisi olacak.

Kamu kaynaklarını milletin kaynaklarını milletin yararına kullanmak için gayret ediyoruz. Çoğunlukla yaptığımız teşvik ve destek çalışmalarının neticesini görmeye gayret ettiğimizde yüzde 100 isabet ettiremediğimizi görüyoruz. Elimizden gelen en iyi koşullarda projeyi gerçekleştirmeye çalışıyorsunuz. İnanıyorum ki yüzde 100 isabete yaklaşacağız.

Yakaladığımız başarı seviyesine göre farklı bölge ve sektörlerde etki uygulayacağı yatırımlarını artırmayı düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x