Hande Baladın: Takımımla gurur duyuyorum

CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi Yarı Final rövanş maçında Eczacıbaşı Dynavit, İtalyan ekibi Igor Gorgonzola Novara’yı 3-0 mağlup ederek adını finale yazdırdı. Müsabakanın ardından açıklamalarda bulunan Hande Baladın, “Zor bir maçtı bizim için. Novara’da oynadığımız ilk maçta maalesef 3-2 yenilgiyle dönmüştük. İlk maçta çok fazla basit hata yapmıştık. Açıkçası Novara’yı durduramamıştık. Burada kararlı çıktık sahaya. Bu kararlılığımızı da maçın başından sonuna kadar gösterme fırsatı yakaladık. Bugün çok iyi bir takım oyunu oynadık. O yüzden bütün takımımla gurur duyuyorum. En başından beri hedefimiz buydu” ifadelerini kullandı.

“KAZANACAĞIMIZA EMİNDİK”

İlk maçın ardından iyi bir motivasyon sağladıklarını vurgulayan Hande, “Maçtan sonra çok üzgündük yenilgi aldığımız için ama daha sonra elimizde fırsatın olduğunu da biliyorduk. Burada taraftarlarımızın önünde büyük bir destekle kazanacağımıza emindik. Çok da güzel net bir skorla bitti. Çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

“TORİNO’DAYIZ ÇOK MUTLUYUZ”

Eczacıbaşı’nın başarılı liberosu Simge Aköz Simge Aköz, “Deplasmanda zorlu atmosfer vardı. O atmosferde de aslında biraz baskıyı hissedip 3-2’lik mağlubiyet aldık. Ama aslında bizim oyunumuz buydu. Bugün bunu yansıttığımıza inanıyorum. Ara sıra inişler çıkışlar olur ama bugün çok güzel bir takım oyunu vardı ortada, güzel bir konsantrasyon vardı. Torino’dayız çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

“İYİ BİR MAÇ ORTAYA KOYDUĞUMUZUN İNANCINDAYIM”

Turuncu-beyazlıların başarılı liberosu, hedeflerine adım adım gittiklerini aktararak şunları söyledi:

“Eczacıbaşı’nın hedefi her zaman şampiyonluktur. Bu stresi kendi üzerimizden atarak, aynı zamanda adım adım ilerleyerek daha iyi bir maç ortaya koyduğumuzun inancındayım. Bu takıma güzel yansıdı, finali garantiledik. Umut ediyorum çok güzel bir final maçı olacak.”

“GURUR VERİCİ”

Açıklamalarda bulunan Beyza Arıcı, “Deplasmanda ilk maçı 3-2 kaybettik. İstediğimiz performansı gösterememiştik. Bugün burada 3-0 net bir skorla finale adımızı yazdırdık. Tekrar kulübümüze, Şampiyonlar Ligi Finali’ni getirmek gurur verici, güzel bir durum” ifadelerini kullandı.

İlk maçta istedikleri performansı gösteremediklerini ve bu maça iyi hazırlandıklarını aktaran Beyza, sözlerini şöyle tamamladı: “İlk maçta hem blok defans anlamında hem diğer konularda gerçekten çalıştık. Burada neler yapmamız gerektiğini, bunlara odaklı geldik. Yaptığımız şeyleri daha iyi daha kaliteli yapmaya çalıştık. Bu da 3-0 net skoru getirdi.”

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*