Hediye dağıtımında arbede çıktı, sosyal medya fenomeni gözaltına alındı

New York’un Manhattan şehrinde hediye dağıtımı etkinliğine katılanlar ile polis arasında arbede yaşandı. YouTube ve Twitch yayıncısı Kai Cenat’ın çekilişle ücretsiz bazı hediyeleri fanlarına dağıtacağını duyurması üzerine Union Meydanı’nı dolduran yüzlerce genç arasında tartışmalar yaşanması üzerine tartışmaları yatıştırmak ve kalabalığı dağıtmak için New York Polisi (NYPD) ekipleri bölgeye girişi yasakladı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, internet üzerinden yayın yapan Twitch isimli içerik kanalındaki oyunlara katılabilme olanağı sunan oyun konsoluna sahip olmak isteyen kalabalık arasında bir süre sonra tartışma çıktı, bazılarının ise polise saldırdığı görüldü.

Polis, olayların daha fazla büyümesini engellemek için Union Meydanı Parkı’nda, çoğu 14-15 yaşındaki gençlerden oluşan gençlerin parkı terk etmesini istedi. Polisin uyarısını dinlemeyen bazı gençler ile YouTube ve Twitch yayıncısı Kai Cenat gözaltına alındı. Söz konusu etkinlikte şans eseri kimse yaralanmazken bölgedeki trafik felç oldu.

Amazon.com, Inc’in yan kuruluşu Twitch, müzik yayınları, yaratıcı içerik, video oyunları ve e-spor müsabakalarına odaklanan içeriğe sahip olarak özellikle gençler tarafından yakından takip ediliyor. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x