‘Kâr Getirisi Yüksek’ Denilen 4 Altcoin Açıklandı!

2023’ün başlamasıyla birlikte, kripto piyasası şimdiden bazı inanılmaz kazançlar üretmeye başladı. Traderlar, birçok kripto paranın boğa koşusu yaşamasıyla kripto piyasası duyarlılığında bir değişiklik fark ediyor. Bazı analistlere göre, yeni bir yıl, traderların on kat getiri sağlayacak en iyi altcoin projelerini ele geçirmeleri için başka bir fırsat olabilir. Analistler, maksimum kâr için bu yıl yatırım yapılacak en iyi dört altcoin’i seçti.

Yüksek kar potansiyeli olan 4 altcoin

1-Optimism (OP)

Son zamanlarda Coinbase, Optimism tabanlı teknolojiyi kullanarak kendi Ethereum Layer-2 ağı Base’i başlattı. Sonuç olarak, Optimism’in yerel token’ı OP önemli kazançlar elde etti ve yalnızca bu yıl fiyat neredeyse %176 arttı. Optimism ağı, optimistic-rollups’ın kullanımı yoluyla ölçeklenebilirliği artırmak için Ethereum’un main-net’inin güvenliğini kullanıyor. Bu yaklaşım, işlemlerin herhangi bir üçüncü taraf yardımına ihtiyaç duymadan Ethereum ağında güvenliğini korurken, Optimism platformunda verimli bir şekilde kaydedilmesine olanak tanıyor.

2-SingularityNET (AGIX)

SingularityNET (AGIX), kısmen metin tabanlı bir AI platformu olan ChatGPT’nin başarısı nedeniyle, Yapay Zeka (AI) teknolojisine yönelik artan talepten faydalandı. AGIX, bu ay beklenen Cardano staking portalının beta testi lansmanı gibi birçok gelişmeyle yılın başından bu yana ilerleme kaydetti. AGIX bu yazının yazıldığı sırada 0,46 dolardan işlem görüyor ve bu yıl yaklaşık %900’lük ve son 30 günde %155’lik bir fiyat artışına tanık oldu. Sonuç olarak AGIX, Mart ayında izlenecek en iyi 4 altcoin arasında yer alıyor.

3-Polygon (MATIC)

Polygon listedeki diğer kripto para birimleri kadar iyi performans gösteremese de karlı kalmayı başardı ve listede bir yer edindi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Polygon, geçen yıl değerini %52 artıran Reddit, Instagram ve daha fazlası gibi büyük oyuncular tarafından önemli ölçüde benimsendi. 10,2 milyar dolarlık toplam piyasa değeriyle MATIC şu anda en büyük 8. token ve öngörülen getirileri onu bu listede güvenli bir şekilde sağlamlaştırdı.

4-Rocket Pool (RPL)

Rocket Pool, Ethereum ağındaki merkezi olmayan bir staking havuzu. Özelliklerinden biri olarak kullanıcılar, merkezi olmayan node operatör ağına katılarak Rocket Pool’a katılabilir veya sadece 16 ETH ile kendi node’larını çalıştırabilir. İkinci durumda, ETH stake etmekten komisyon alabilirler ve RPL teminatı sağlayarak ekstra RPL ödülleri kazanabilirler. Bu, ek RPL ödülleri de dahil olmak üzere ETH için %6,36’ya varan toplam APR getirisi sağlayabilir.

Geçtiğimiz yıl boyunca, Rocket Pool’un (RPL) değeri %100’den fazla arttı. RPL, en popüler likit staking protokollerinden birinin birincil tokeni. Ayrıca yaklaşan Ethereum “Shanghai” yükseltmesi nedeniyle kripto dünyasının öne çıkanlarından biri haline geldi. Yeni yılda kripto projeleri tanıtılmaya devam ederken, Rocket Pool özellikleri ve işbirlikleriyle toplulukta ilgi topladı ve onu 2023’te dikkat edilmesi gereken altcoin projelerinden biri haline getirdi.

Sonuç değerlendirmesi

Listede bahsedilen dijital varlıkların çoğu önümüzdeki aylarda yükselebilir. Kanıtlanmış bir geçmiş performans, yüksek profilli ortaklıklar ve çeşitli araçlarla bu dijital tokenler, kripto piyasasına dahil olmak isteyenler için akıllı bir yatırım seçeneği olarak kabul edilebilir. Sonuç olarak, makalede bahsedilen ilk 4 altcoin iyi performans gösterme potansiyeline sahip olsa da, kripto piyasasına yatırıma dikkatli ve gerekli özeni göstererek yaklaşmak önemli. Şimdiye kadar, bu kripto para birimleri sürekli gelişen kripto pazarında bir iz bıraktı.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*