MetaMask, kullanıcıları airdrop ile ilgili söylentiler konusunda uyardı

Investing.com – Son günlerde özellikle Arbitrum airdrop’u sonrası kripto toplulukları arasında bir sonraki büyük airdrop için çok sayıda paylaşım yapıldı. Bunlarda en popüler olanı ise Web3 cüzdan sağlayıcısı MetaMask ile ilgili.

Merkezsiz Finans (DeFi) sektörünün en popüler cüzdan sağlayıcılarından biri olan MetaMask’in airdrop ile MASK adlı tokenini dağıtacağı söylentileri bir hayli arttı. Bu konuda hakkında açıklama yapmak zorunda kalan MetaMask geliştiricileri kullanıcılara bir uyarı yayımladı.

MetaMask uygulamasını geliştiren ConsenSys CEO’su Joe Lubin’in bu ayın başlarında ETHDenver’da verdiği bir röportajın ardından, MASK airdrop’u hakkında paylaşımlar artmaya başladı. Bu süre zarfından bu gelişmeden yararlanmak isteyen kötü niyetli kişiler de vakit kaybetmeden devreye girdi.

Geliştiriciler, dolandırıcılara karşı uyardı

Aynı zamanda Ethereum kurucu ortaklarından biri olan Joe Lubin, şirketin merkezsizlik esaslarına dayalı olarak bir token çıkarma niyetinden bahsetti.

Bu açıklamanın ardından resmi MetaMeask hesabı gibi görünen birkaç sahte hesap yatırımcıların MASK airdrop’una katılmaları için sahte bağlantılar yayımlamaya başladı. Bu sahte hesaplar, airdrop’un 31 Mart’ta gerçekleşeceğini bildirdi.

Bunun üzerine resmi MetaMask hesabı, airdrop ile ilgili tüm söylentilerin yanlış olduğunu duyurarak kullanıcıları sahte bağlantılar konusunda uyardı. Bu söylentilerin sadece yanlış değil, tehlikeli de olduğunu söyleyen geliştiriciler, bu sayede kötü niyetli kişilerin kullanıcıların kimlik bilgilerini ele geçirerek dolandıcılık faaliyetinde bulundukları konusunda uyardı.

MASK airdrop’u söylentileri MetaMask üzerinden yapılan işlemleri ikiye katladı

Bunun yanında yüksek takipçili birkaç hesabın bu sahte bağlantılara kanarak daha fazla token alma amacıyla takipçilerini yanlış yönlendirdiği görüldü. Ayrıca MetaMask ile ilgili airdrop söylentileri Web3 cüzdan sağlayıcısıyla etkileşimi de arttırdı. DappRadar verilerine göre resmi MASK airdrop’una dahil olmak isteyen kullanıcılar son zamanlarda cüzdan üzerindeki etkinliğin iki katına çıkmasını sağladı.

MetaMask üzerindeki günlük işlemler geçen hafta sonu ortalama 8.600 işlemden 21.000 işlemin üzerine çıkmış durumda. Bu arada işlem hacmi de son günlerde iki katı çıktı. MASK token dağıtımıyla ilgili kriterlerin henüz belli olmamasından dolayı airdrop yoluyla MASK tokeni almak isteyen kullanıcılar, cüzdan üzerindeki swap, köprü ve diğer hizmetleri kullanarak adlarını token dağıtım listesine dahil etmek istiyor.

Yazar: Günay Caymaz

Bugünkü yayınımıza davetlisiniz!

Bitcoin ve Ethereum’u ilerleyen günlerde ne bekliyor? Sırada yükseliş mi var, yoksa düşüş mü?

Kripto para yatırımlarıyla ilgili püf noktaları paylaşacağımız yayınımız, bugün saat 20.00’de.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir