Çağlayan’daki terör saldırganlarının hedefleri belli oldu! İşte çantalarından çıkanlar…

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önündeki polis kontrol noktasına silahla ateş açan 2 terörist ölü ele geçirilirken, bir vatandaş hayatını kaybetti, 3’ü polis 6 kişi yaralandı.

TERÖRİSTLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Yapılan incelemede etkisiz hale getirilen saldırganların terör örgütü DHKP/C üyesi Pınar Birkoç ve Emrah Yayla olduğu belirlendi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya; etkisiz hale getirilen Pınar Birkoç ve Emrah Yayla’nın DHKP/C terör örgütüne üye olduklarını söyledi.

DHKP-C’Lİ TERÖRİST HAKİM KARŞISINA ÇIKACAKTI!

DHKP-C’li terörist Pınar Birkoç’un ablası Necmiye Birkoç’un, İstanbul 13. ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı ve hakim karşısına çıkacağı öğrenildi. Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında katliamı düzenleyenlerin hedeflerini ve çantalarından çıkanları yazdı.

ASIL HEDEFLERİ NEYDİ?

Selvi, “İki teröristin adliyede bir rehin alma operasyonu mu yoksa katliam mı gerçekleştirmek istedikleri bilinmiyor. Hedef, teröristin ablasının mahkemesi olabilir mi? Ama bu kadar bomba ile kurşunla, silahla geliyorlarsa amaçlarının kan dökmek olduğu kesin” ifadelerini kullandı.

Abdulkadir Selvi’nin, ‘Terör örgütleri üzerinden verilen mesaj’ başlıklı yazısında ilgili kısım şu şekilde;

ÇANTASINDAN ÇIKANLAR

Terörist kadının çantasında örgütün flaması ve pankartların olduğu söylenmişti.  Eylem sırasında propaganda yapacakları şeklinde yorumlanmıştı. Ama çantadan  örgüt paçavrasından başka bomba düzenekleri de çıktı. 48 mermi, bir bomba düzeneği ve çok sayıda plastik kelepçenin çıkması bir katliam için geldiklerini gösteriyor. Erkek terörist örgütte bombacı olarak biliniyormuş.

KATLİAMI ÖNLEDİLER

Teröristlerin hesabı bu kez tutmadı. Kahraman polisimizi tebrik ediyorum. Dün büyük bir katliamın önüne geçtiler. Çünkü saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin sırt çantasından çıkanlar bir katliama hazırlandıklarını gösteriyor.HEDEFLERİ NEYDİ?

Önce olayın başına dönelim. Emrah Yayla ve Pınar Birkoç isimli iki terörist Çağlayan Adliyesi’ne metrobüsle geliyorlar. Salı günleri duruşmalar nedeniyle Çağlayan Adliyesi’nin en kalabalık günü. Bunu hesap etmişler. Savcı Kiraz’ı da yine böyle bir günde şehit etmişlerdi. Ayrıca Pınar Birkoç isimli teröristin ablası Necmiye Birkoç’un da mahkemesi var. Bunlar aile boyu teröristler. İki teröristin adliyede bir rehin alma operasyonu mu yoksa katliam mı gerçekleştirmek istedikleri bilinmiyor. Hedef, teröristin ablasının mahkemesi olabilir mi? Ama bu kadar bomba ile kurşunla, silahla geliyorlarsa amaçlarının kan dökmek olduğu kesin. POLİSİN DİKKATİ

Önce D kapısından girmeye çalışıyorlar. Sonra C kapısına yöneliyorlar. Ama şüphelenen polis, kimlik numarasını sorunca kadın terörist biber gazı sıkıyor ve ateş açıp kaçmaya başlıyorlar. Polis çatışmaya giriyor. Böylece adliye binasına girmeleri önleniyor. Görüntülerden görmüşsünüzdür, erkek terörist vurulunca kadın terörist onun yanına geliyor. Çatışma sırasında o da vurularak etkisiz hale getiriliyor.

YENİ FETHİ SEKİN

Her iki teröristi de vuran eski özel harekâtçı polis bizim yeni Fethi Sekin’imiz oldu. Büyük bir katliamın önüne geçti. Bu millette Fethi Sekin’ler de Ömer Halisdemir’ler de bitmez. Bugün bunu bir kez daha gördük. İsimsiz kahramanı tebrik ediyorum.

 

KAYNAK: HÜRRİYET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x