Murat Kurum, İstanbul’da Kadınlar ve Sokak Hayvanları İçin Projelerini Açıkladı

Burak KESKİNCİ/ AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Gaziosmanpaşa’da ‘Türkiye Yüzyılı’nda Kadın Buluşması’ programına katıldı. Kadınlara yönelik kreş projesini açıklayan Kurum, “Her mahallemize eve yürüyüş mesafesinde yeni kreşler yapacağız. Kadınlarımız için 7/24 hafta sonu ve hatta geceleri nöbetçi kreşlerimiz açık olacak.” dedi. Sokak hayvanları konusundaki projelerine değinen Kurum, “İstanbul’umuzda maalesef başıboş gezen yüz binlerce sokak köpeği var. Annelerimiz endişe içinde, çocuklarımız tehdit altında. Biz bu sorunun farkındayız. Sorunun çözümü için de emin olun çok çalışıyoruz. Hocalarımızla, bilim insanlarımızla göreve gelir gelmez bu alandaki uzmanlarla bir araya gelerek mevcut büyükşehir yönetimi tarafından çözümsüz bırakılan bu sorunu çözeceğiz.” ifadelerini kullandı

AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Gaziosmanpaşa’da, Türkiye Yüzyılı’nda Kadın Buluşması’ programına katıldı. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, etkinlikte Kurum’a eşlik etti. Murat Kurum eşi Şengül Kurum ile katıldığı kahvaltı programı sonrasında basın açıklaması gerçekleştirdi.

“NE KADAR HAZIR OLDUĞUMUZU GÖRECEKSİNİZ”

Murat Kurum, “Çok yakında sizlere İstanbul’umuzun geleceğine dair yapmış olduğumuz projelerimizi, müjdelerimizi anlatacağız. Bu projelerimizi açıkladığımızda İstanbul’un geleceği için ne kadar hazır olduğumuzu da göreceksiniz. İstanbul’umuzda büyükşehir ve ilçe belediyelerimizde kadın istihdamını arttırmaktan, yüzde 25 kadın ve genç istihdam şartına, 39 ilçemizde yeni paylaşımlı ofislerden iş yeri açmak isteyen ev hanımlarımıza, kadınlarımıza vereceğimiz maddi desteklere kadar onlarca projemizi sizler için hazırladık.” şeklinde konuştu.

“HAFTA SONU VE GECELERİ AÇIK NÖBETÇİ KREŞLERİMİZ OLACAK”

Kurum, “Her mahallemize eve yürüyüş mesafesinde yeni kreşler yapacağız ama yapacağımız bu kreşlerin çok önemli bir farkı olacak. Kadınlarımız için 7/24 hafta sonu ve hatta geceleri nöbetçi kreşlerimiz açık olacak.” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ TEHDİT ALTINDA”

Kurum, “İstanbul’umuzda maalesef başıboş gezen yüz binlerce sokak köpeği var. Annelerimiz endişe içinde, çocuklarımız tehdit altında. Vatandaşımız bizi bu konuda daima çözümlerle görecek. Annelerimizin, çocuklarımızın korkularını giderirken görecek. Sokaklardan korkuyu giderirken görecek. Biz bu sorunun farkındayız. Sorunun çözümü için de emin olun çok çalışıyoruz. Hocalarımızla, bilim insanlarımızla göreve gelir gelmez bu alandaki uzmanlarla bir araya gelerek mevcut büyükşehir yönetimi tarafından çözümsüz bırakılan bu sorunu çözeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“İKİ BÜYÜK HAYVAN YAŞAM ALANI YAPACAĞIZ”

Sokak hayvanları için tesisler kurulacağını belirten Kurum, “39 ilçemize hizmet verecek tesislerimizi kuracağız. Bakıma, tedaviye ihtiyaç duyan hayvanlarımızın ön bakımlarını buralarda, bu alanlarda yapacağız. Anadolu ve Avrupa Yakasına kuracağımız iki büyük hayvan yaşam alanında gerekli tüm yaşam konforuna sahip alanlarda hayvanlarımıza bakacağız. Buralarda kimlikten, kısırlaştırma, aşılama gibi uygulamaları yapacağız ve bu hayvan yaşam alanlarının giderlerini de belediye olarak tamamen biz karşılayacağız.” dedi.

Murat Kurum konuşması sonrasında Cuma namazını kılmak üzere Ayasofya-i Kebir Camii’ne gitti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x