Sharp FQ8 & FQ5 Google TV’ler, 4K 144Hz Quantum Dot panel ile tanıtıldı

Sharp, Quantum Dot akıllı TV serisi olan Sharp FQ8 ve Sharp FQ5’i piyasaya sürdü. Bu iki yeni seri, benzer özellikler sunuyor. Aşağıda detaylarını bulabilirsiniz.

Sharp FQ8 ve Sharp FQ5 TV’ler, tam alüminyum ince çerçevesiz yapıya ve bir braket standına sahip şık bir tasarıma sahip. Bu ekranlar, 4K çözünürlük, yerel olarak 120Hz yenileme hızı (144Hz’e genişletilebilir) ve Direct LED arka aydınlatmalı VA panel sunuyor. 450-500 nit zirve parlaklık ile DCI-P3 renk uzayının %92’sini ve BT.2020’nin %78’ini kapsıyorlar. Dolby Vision, Dolby Vision IQ, HDR10 ve HLG için sertifikalandırılmıştır. Ortam ışık sensörü, arka aydınlatma ve panel parlaklığını ayarlar.

Sharp FQ8 & FQ5 Google TV’ler, 4K 144Hz Quantum Dot panel ile tanıtıldı

Google TV ile güçlendirilen bu TV’ler, HFR ve VRR desteği ile iki HDMI 2.1 portu içerir. Aquos Motion yumuşatma sistemi, gömülü bir AI sistemi ile birlikte, görüntüleri kare kare analiz eder. Kullanıcılar, AQUOS Motion sistemini kontrol edebilir. Ses özellikleri arasında iki adet 15W hoparlör ve bir subwoofer, Dolby Atmos sertifikası, Dolby Atmos ve DTS:X desteği ve Sharp AQUOS Kablosuz Surround ile uyumluluk yer alır.

Bu iki TV, dört farklı boyutta mevcut olacak: 50 inç, 55 inç, 65 inç ve 75 inç. Fiyatlandırma ve piyasa bulunabilirliği detayları şu anda açıklanmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x